To display the content appropriate for your location, we have set the country to: , language: HU. You can continue with these settings or change them.
Change Continue

Fűtés

A hőcserélők a hűtőrendszerek egyik alapvető alkotóelemei. A hűtési folyamat részeként az elpárolgó hűtőközeg energiáját adják át, míg a fűtési folyamatban az energiaforrás a kondenzálódó hűtőközeg.

Obecnie w chłodnictwie duży nacisk kładzie się na nowoczesność i energooszczędność.

Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na zmniejszenie zużycia energii, co przekłada się na troskę o środowisko. Coraz częściej w instalacjach stosuje się pompy ciepła, które mogą wykorzystywać energię pochodzącą z otoczenia. W wielu krajach UE zostały one uznane za odnawialne źródło energii. Mogą one pomóc w wypełnieniu zobowiązań dotyczących odpowiedniego udziału OZE w planie energetycznym.

W układach, w których mediami są czynniki chłodnicze, m.in. w pompach ciepła i agregatach chłodniczych, zastosowanie znajdują płytowe wymienniki ciepła Hexonic, zaprojektowane do pracy jako skraplacze lub parowniki. Wymienniki tego typu charakteryzują się konstrukcją o zwiększonej wytrzymałości oraz optymalizacją geometrii przeznaczoną do zastosowań chłodniczych. Dobór odpowiednich króćców umożliwia ich integrację z dowolną instalacją zasilaną czynnikiem chłodniczym.