Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Hexonic ułatwia dobór wymienników ciepła

Hexonic - Hexonic ułatwia dobór wymienników ciepła

Wybór optymalnego wymiennika ciepła może być nie lada wyzwaniem, dlatego inżynierowie Hexonic postanowili to maksymalnie uprościć. Nowa wersja programu doboru Cairo umożliwia dobór właściwego wymiennika już w niespełna minutę. Użytkownicy, oprócz wielu nowości, mogą też liczyć na techniczne wsparcie w czasie rzeczywistym.

Wymienniki ciepła mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu i życiu codziennym. Wydajność i niezawodność wymiennika to kluczowe cechy, które decydują o wyborze danego producenta. Aby urządzenie pasowało do wybranej instalacji musi jednak zostać spełnionych szereg innych wymagań.

"Zespół naszych inżynierów, projektując efektywne oraz najbardziej wydajne rozwiązania w dziedzinie wymiany ciepła, skupił się tym razem na ułatwieniu doboru wymienników – tak powstała nowa wersja znanego programu Cairo" – tłumaczy Wojciech Miciak, kierownik Działu Badań i Rozwoju Hexonic. "Staraliśmy się połączyć perspektywę konstruktora z naszą wiedzą, aby dobór był z jednej strony możliwie prosty, a z drugiej optymalnie dopasował urządzenie do zadanych parametrów. Algorytmy obliczeniowe wykonywane są w tle, a użytkownik szybko otrzymuje wynik spełniający oczekiwania. W nowej wersji dodaliśmy wiele przydatnych funkcji, w tym podgląd bazy technicznej produktów naszej firmy, wgląd we właściwości płynów używanych przy ich doborze, czy szacowanie maksymalnych spadków ciśnienia w wymiennikach za pomocą specjalnego kalkulatora" – podsumowuje Wojciech Miciak.

CAIRO to autorski program doboru wymienników, który jest stale rozwijany w odpowiedzi na potrzeby użytkowników. Dzięki umiejscowieniu programu w chmurze (rozwiązanie Microsoft Azure) można korzystać z niego bez konieczności instalacji, na każdym urządzeniu obsługującym przeglądarkę internetową. CAIRO wykorzystuje wysokie standardy bezpieczeństwa będące standardem w bankowości elektronicznej, a zarządzanie danymi osobowymi jest zgodne z wymogami RODO. Czynniki robocze są certyfikowane przez National Institute of Standards and Technology (NIST).

"Wymienniki można dobrać przynajmniej na dwa sposoby. Nowością jest możliwość doboru poprzez wskazanie wybranej aplikacji. Na koncie klienta zapisywana jest historia doborów, co ułatwia ich powielanie lub modyfikację. Co ważne, w każdej chwili możemy w czasie rzeczywistym wesprzeć klienta mając podgląd jego projektu, co zdecydowanie ułatwi dialog" – podkreśla Joanna Wrona, kierownik Działu IT Hexonic.

Go to CAIRO