Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Przemysł chemiczny

Przemysł chemiczny to dział obejmujący przetwórstwo chemiczne, produkcję tworzyw sztucznych, produkcję nawozów oraz przemysł petrochemiczny.

Przemysł chemiczny jest jedną z największych i najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu na świecie.

Na przemysł chemiczny składają się dwa sektory: chemii organicznej i nieorganicznej. Substancje chemiczne organiczne pochodzą z paliw kopalnych i materiałów z biomasy. Substancje chemiczne nieorganiczne natomiast są wytwarzane z łączenia pierwiastków i związków chemicznych takich jak chlorek sodu, tlenek żelaza czy kwas solny. Oba rodzaje materiałów są sprzedawane jako komponenty lub jako gotowe produkty do określonych zastosowań.
Produkty chemiczne używane są w produktach gospodarstwa domowego, takich jak mydła, detergenty, środki czyszczące, itd. Są nimi również żywice z tworzyw sztucznych, barwniki i pigmenty.

Produkcja chemiczna to złożony szereg procesów od ogrzewania, chłodzenia i kondensacji do parowania i separacji. Wszystkie te procesy wymagają niezawodnej i efektywnej technologii wymiany ciepła. Szeroka gama wymienników ciepła firmy Hexonic zapewnia odpowiednie rozwiązania dla prawie każdego zastosowania w przemyśle chemicznym.