Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Basen ze słoną wodą

Baseny ze słoną wodą to obiekty, w których wykorzystuje się sól spożywczą lub tabletkową.

W basenach ze słoną wodą wykorzystuje się specjalne wymienniki ciepła odporne na korozję.

Koncentracja soli w wodzie basenowej odpowiada połowie ilości soli obecnej w ludzkiej łzie. Woda z solą o takim stężeniu jest przyjemna dla skóry i nie powoduje podrażnień. Zaletą solnej metody uzdatniania jest znaczne zmniejszenie konieczności stosowania chloru w tabletkach lub płynie. Dla wielu osób świadomość kąpieli w wodzie "bez chemii" jest bardzo istotna. Metoda ta ma również właściwości terapeutyczne - sól korzystnie wpływa na skórę.

Sól może niszczyć komponenty instalacji basenowej, dlatego bardzo istotne jest zastosowanie odpowiednich wymienników ciepła – dostosowanych do pracy ze słoną wodą. Firma Hexonic w swojej ofercie posiada wymienniki płaszczowo-rurowe TI oraz REV TI, które idealnie sprawdzą się w aplikacjach ze słoną wodą. Skręcane wymienniki ciepła wyposażone w płyty tytanowe również znajdują zastosowanie w akwenach ze słoną wodą. Dzięki swojej rozbieralnej konstrukcji wymienniki te są łatwe w czyszczeniu. Możliwa też jest ich ewentualna rozbudowa.