Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Cukrownictwo

Cukrownictwo to dział przemysłu spożywczego, który zajmuje się wytwarzaniem cukru z trzciny cukrowej lub z buraków cukrowych.

Cukier jest jednym z najczęściej używanych składników w przemyśle spożywczym.

Cukier jest jednym z najczęściej używanych składników w przemyśle spożywczym. Cukier od lat na całym świecie konsumowany jest w bardzo dużych ilościach. Dodatkowo coraz większa świadomość ekologiczna skłoniła rządy krajów do wsparcia produkcji biopaliw. W efekcie na rynkach azjatyckich, amerykańskich oraz w UE rośnie zużycie biopaliw na bazie etanolu produkowanego z cukru jako zamiennika benzyny. Wraz z rozwojem cukrownictwa zwiększają się również koszty produkcyjne. Nowoczesna technologia wymiany ciepła pozwala na efektywne i wydajne wykorzystanie energii. Wymienniki ciepła to najlepsze, energooszczędne rozwiązania zwiększające wydajność pracy w przemyśle cukrowniczym. Szeroka gama wymienników Hexonic idealnie sprawdzi się w produkcji soków i syropów.