Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Produkcja napojów

Producenci napojów rywalizują ze sobą stawiając na coraz to nowsze technologie zwiększające wydajność systemu i optymalizujące koszty.

Napoje muszą zostać wyprodukowane wg standardów higieny obowiązujących dla produkcji żywności.

Napoje produkowane są w dokładnie określonych temperaturach. Woda tworząca roztwór schładzana jest w wymienniku ciepła. W późniejszych etapach produkcyjnych, w osobnych pojemnikach dodawany jest syrop. Wymieszana woda z syropem jest ponownie podgrzewana i schładzana do temperatury przechowywania przechodząc przez wymiennik ciepła. Glikol spełnia w tym przypadku rolę czynnika chłodzącego, pochłaniającego ciepło z napoju. Optymalna wymiana ciepła przy niskich stratach ciśnienia gwarantuje niskie koszty eksploatacji, co w masowej produkcji jest niezwykle istotne. W szerokiej gamie wymienników firmy Hexonic znajdują się urządzenia, które sprawdzą się w procesach pasteryzacji, chłodzenia, ogrzewania soków, podgrzewania gorącej wody oraz w systemach CIP.