Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Produkcja olejów

Branża przetwórstwa olejów zajmuje się obróbką roślin oleistych i wytwarzaniem produktów pochodnych takich jak margaryny i oleje.

Właściwości termiczne oleju, zawartość ciał stałych lub zanieczyszczenia mogą znacznie różnić się w zależności od etapu procesu produkcyjnego.

Podczas procesu rafinacji ważne jest, aby olej zachował swój specyficzny smak oraz wszystkie składniki odżywcze. Równie istotny jest maksymalny odzysk energii z procesu produkcyjnego, co przekłada się na bezpośrednie zmniejszenie kosztów produkcji oraz ma pozytywny wpływ na środowisko.

Konstrukcja wymienników ciepła Hexonic zapewnia jednolity, szybki i wolny od blokad przepływ w przypadku mediów o wysokiej lepkości, które mogą zawierać większe elementy. Pozwalają zachować smak, uniknąć przebarwień oraz zanieczyszczeń. Użycie materiałów takich jak austenityczna stal nierdzewna lub tytan umożliwiają pracę systemu nawet z płynami zawierającymi sól.