Aby wyświetlić treść właściwą dla Twojej lokalizacji, ustawiliśmy kraj na: , język: PL. Możesz kontunuować z tymi ustawieniami lub je zmienić.
Zmień Kontynuuj

Wywiad z Christianem Huhn – Dyrektorem Zarządzającym Hexonic GmbH

Hexonic - Wywiad z Christianem Huhn – Dyrektorem Zarządzającym Hexonic GmbH

Wywiad z Christianem Huhn - Dyrektorem Zarządzającym Hexonic GmbH

Astrid Thieme-Medinger z VDMA rozmawiała z Christianem Huhnem, dyrektorem zarządzającym HEXONIC DEUTSCHLAND GmbH przed rozpoczęciem jednych z najważniejszych światowych targów techniki chłodniczej – Chillventa. Poniżej znajdą Państwo polskie tłumaczenie wywiadu.

„Jestem technikiem chłodnictwa do szpiku kości – i to w trzecim pokoleniu” - Christian Huhn, HEXONIC GERMANY GmbH.

Jak znaczenie dla Waszej branży mają, należące do wiodących na świecie, międzynarodowe targi Chillventa?

Chillventa to rzeczywiście światowa czołówka targów techniki chłodniczej. Wyrosły na bazie targów IKK i automatycznie stały się jednymi z wiodących na świecie targów technologii chłodniczych, które odbywają się i są znane od dziesięcioleci. Spotykają się tu eksperci zarówno z branży chłodnictwa przemysłowego, jak i komercyjnego. Wielu producentów prezentuje tutaj swoje najbardziej innowacyjne produkty. Liczne prezentacje bezpośrednio u producentów oraz w ramach wydarzeń towarzyszących targom kongresie dają zwiedzającym wiedzę o najnowszych trendach i osiągnięciach w branży. Technologia chłodnicza jest istotnym elementem produkcji różnych towarów, ale także naszego codziennego życia. Przed branżą stały i nadal stoją poważne wyzwania. Chillventa to właściwa platforma łącząca ludzi zajmujących się badaniami, rozwojem i produkcją.
W tym roku, po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem, po raz pierwszy ponownie odbędą się targi Chillventa.

Jakie ma Pan oczekiwania związane z ponownym startem targów?

Od ostatniego bezpośredniego spotkania branży technologii chłodniczej minęły już 4 lata. Jestem pewien, że wielu nie może się doczekać tego wydarzenia, aby nadrobić zaległości w osobistej wymianie poglądów i networkingu. Jako zespół cieszymy się bardzo na to spotkanie i wykorzystamy targi Chillventa do pielęgnowania relacji z naszymi obecnymi klientami, ale także do pozyskania nowych i zaprezentowania naszych najnowszych produktów.
Chillventa umożliwia bezpośrednią wymianę doświadczeń z wieloma ekspertami i dostawcami z całego świata. Na forach specjalistycznych i na Kongresie Chillventa międzynarodowi specjaliści spotykają się i omawiają aktualne osiągnięcia i przyszłe trendy w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła.

Na czym skupi się Pana firma podczas tego wydarzenia?

Tematy energetyki i ochrony środowiska, w tym redukcji CO2, dotyczą nas wszystkich. Dlatego położyliśmy duży nacisk na obszar pomp ciepła i specjalnych zastosowań w dziedzinie techniki chłodniczej. Na targach z przyjemnością zaprezentujemy nasze nowe i innowacyjne wymienniki ciepła. Dodatkowo zaprezentujemy produkty, które przyczyniają się do wyższej efektywności energetycznej w wymianie ciepła przy jednoczesnej minimalizacji strat ciśnienia. Pozwala to na oszczędność kosztów operacyjnych i jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

Jakie innowacje prezentujesz na targach?

Zaprezentujemy nową gamę płaszczowo-rurowych wymienników ciepła specjalnie zaprojektowanych dla rynku wodnych pomp ciepła. Ponadto pokażemy naszą linię lutowanych płytowych wymiennik ciepła „R” specjalnie przygotowanych dla technologii chłodniczej. Przedstawimy również naszą nową serię D.Cool (dry coolery). Oczywiście pokazujemy również nasze wymienniki płytowo-skręcane JAG, które dzięki unikatowemu wzorowi wytłoczeń przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności nawet o 10 procent przy jednoczesnej minimalizacji strat ciśnienia - w stosunku do poprzedniej serii tego typu wymienników.

Patrząc na poprzednie edycje, co najbardziej zapadło Panu w pamięci z dotychczasowych edycji targów Chillventa?

Nie jest łatwo wyróżnić jedno najważniejsze wydarzenie. Jestem na do szpiku kości inżynierem chłodnictwa. I to w trzecim pokoleniu! To wywodzi się z długiej tradycji rodzinnej. Kiedy byłem małym chłopcem, uczestniczyłem w poprzedniej imprezie - IKK - z rodzicami lub dziadkiem. Dla mnie najważniejszym wydarzeniem jest zawsze „wielkie spotkanie rodzinne” z wieloma przyjaciółmi, kolegami i koleżankami z branży chłodniczej. Tak, dla mnie jest to wyróżnik tych targów, obok prezentacji naszych produktów i poznawania nowych trendów w branży.

Kiedy myśli Pan o tegorocznej edycji Chillventa, na co najbardziej Pan się nastawia?

Myślę przede wszystkim o prezentacji i wprowadzeniu na rynek naszych nowych produktów oraz związanych z tym dyskusji. Jednak przede wszystkim nie mogę się doczekać ponownego spotkania z wieloma partnerami biznesowymi i przyjaciółmi. Jak wspomniałem - to dla mnie „wielkie spotkanie międzynarodowej rodziny” skupionej wokół technologii chłodniczej. W końcu minęły cztery lata, odkąd ostatni raz widzieliśmy się na targach Chillventa.

Oryginał dostępny jest pod : adresem